Ekologický proud pro každý proces nabíjení

Elektrická vozidla mohou být plně šetrná k životnímu prostředí pouze v případě, že budou podporovat využívání obnovitelných zdrojů energie. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že musí být každý proces nabíjení tak udržitelný, jak to jen bude možné.

Pusťme se do toho

image

Proč ekologický proud?

Aby se stala elektromobilita skutečně udržitelnou, je potřeba zohlednit každý střípek v mozaice hodnotového řetězce. Nabíjení je v tomto případě jedním z nejdůležitějších faktorů.
image

Podpora energie z obnovitelných zdrojů

Charge myHyundai proto podporuje využívání energií z obnovitelných zdrojů a dbá na to, aby se pro každý proces nabíjení do energetické sítě dodalo jako ekologický proud takové množství elektrické energie, která se při takovém procesu spotřebuje. Tato kompenzace spotřebované energie probíhá právě prostřednictvím takzavného dokladu o původu.
image

Centralizovaný systém

Doklady o původu patří v Evropě mezi ustálenou formu certifikování zelené elektřiny (tzv. certifikáty energetických vlastností – EAC), které dokládají, jak a kde se elektrická energie vyrábí z obnovitelných zdrojů. Označují se také jako „rodný list“ elektrické energie. Producenti energie z obnovitelných zdrojů si mohou nechat u nezávislých registračních orgánů vystavit doklady o původu pro množství elektrické energie, které vyrábějí a dodávají do sítě.
image

Obnovitelné zdroje

Naši partneři Digital Charging Solutions a ClimatePartner zajišťují, že všechna nabíjení od Charge myHyundai získají a „zruší“ (tj. označí jako použité) odpovídající počet dokladů o původu. Zde použité doklady o původu zaručují, že do sítě byla dodána elektřina z evropských elektráren na obnovitelné zdroje. Tímto způsobem Charge myHyundai plně podporuje ekologicky šetrný způsob výroby elektřiny.

Přidejte se ještě dnes a nabíjejte svůj vůz Hyundai kdykoliv a kdekoliv

Pusťme se do toho