Odkryj Program Charge myHyundai

Dowiedz się więcej o naszym programie

Hyundai IONIQ 5 bateria 58 kWh (silnik elektryczny/reduktor/napęd 2WD); 125 kW (170 KM): zużycie energii w cyklu WLTP 16,7 kWh/100 km; emisja CO2 0 g/km.
Hyundai IONIQ 5 bateria 58 kWh (silnik elektryczny/reduktor/napęd 4WD); 173 kW (235 KM): zużycie energii w cyklu WLTP 18,1 kWh/100 km; emisja CO2 0 g/km.
Hyundai IONIQ 5 bateria 72,6 kWh (silnik elektryczny/reduktor/napęd 2WD); 160 kW (218 KM): zużycie energii w cyklu WLTP 16,8 kWh/100 km; emisja CO2 0 g/km.
Hyundai IONIQ 5 bateria 72,6 kWh (silnik elektryczny/reduktor/napęd 4WD); 225 kW (305 KM): zużycie energii w cyklu WLTP 17,7 kWh/100 km; emisja CO2 0 g/km.

1

Zarejestruj się w Programie Charge myHyundai

1. Wybierz taryfę, która najlepiej odpowiada Twoim przyzwyczajeniom i potrzebom jako kierowcy. Jeśli masz już dane do logowania do Konta Hyundai, użyj ich. W innym wypadku stwórz nowe konto.

2. Wprowadź kilka informacji o sobie i swoim pojeździe. Informacje te są zbierane głównie w celu stworzenia konta i zapewnienia, że będziesz otrzymywać oferty, które pasują do twojego pojazdu.

3. Wybierz swoją preferowaną metodę płatności.

4. Zamów swoją kartę do ładowania lub, jeśli jesteś już ją posiadasz, wprowadź jej numer. Możesz zdecydować się na aktywację swojej umowy od razu lub w wybranym terminie. Otrzymasz pełny przegląd swojej umowy. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij, aby potwierdzić.

2

Aktywuj swoją kartę i pobierz aplikację Charge myHyundai

Gdy aktywujesz swoją kartę, usługa jest dostępna od razu. Dzięki naszej aplikacji masz dostęp do naszej sieci ładowania.

Możesz wyszukiwać stacje ładowania, sprawdzać rodzaje wtyczek i ich dostępność, a nawet rozpocząć proces ładowania. Możesz również przejrzeć i zaktualizować dane swojego konta oraz metody płatności.

3

Odkryj naszą sieć

Mapa pozwala znaleźć punkty ładowania – zarówno w naszej aplikacji, jak i na stronie. Filtruj według typu wtyczki, prędkości ładowania lub dostępności. Przeglądaj i zostawiaj oceny.

Możesz również wyświetlić trasę do wybranej stacji ładowania i rozpocząć nawigację z poziomu aplikacji.

Możesz również uruchomić bezprzewodowe ładowanie, jeśli stacja umożliwia taki proces.

4

Rozpocznij ładowanie

W zależności od stacji ładowania, możesz rozpocząć proces na wiele różnych sposobów, mając przy tym pełną swobodę.

Karta do ładowania: Użyj swojej karty do autoryzacji na stacji ładowania przed rozpoczęciem procesu ładowania.

Zdalne rozpoczęcie i zakończenie: Rozpoczynaj i kończ proces ładowania bezpośrednio z poziomu aplikacji. Na niektórych stacjach będzie także możliwe śledzenie postępu ładowania w aplikacji.

Wszystkie czynności ładowania są wyświetlane na Twoim koncie.

Dowiedz się więcej o ładowaniu pojazdów elektrycznych

Czas trwania

Czas trwania procesu ładowania zależy od różnych czynników: pojemności i poziomu naładowania akumulatora, maksymalnej prędkości ładowania pojazdu i od prędkości oraz wydajności stacji ładowania. Pojazdy elektryczne mogą być ładowane za pomocą:

Prądu zmiennego (AC), który zapewnia maksymalną moc 43 kW. Prądu stałego (DC), znanego też jako szybkie ładowanie, rozpoczynając od 50 kW. Ładowania o dużej mocy (High Power Charging, HPC), technologii ładowania nowej generacji, rozpoczynając od 100 kW.

Typy wtyczek

Twoja aplikacja Charge myHyundai pokazuje, które punkty ładowania mają właściwą wtyczkę dla Twojego pojazdu.

Na stacjach AC najbardziej popularne są wtyczki typu 2, ale występują też wtyczki typu 1. Stacje DC są wyposażone we wtyczki CSS lub CHAdeMO; producenci samochodów w Europie stosują standard CSS.

Punkty ładowania

W Europie prężnie rozwija się infrastruktura publicznego ładowania. Przy wszystkich większych autostradach można już znaleźć stacje ładowania. Zwiększa się też liczba stacji w centrach miast.

Dzięki Programowi Charge myHyundai możesz wygodnie przeprowadzać ładowanie u siebie, w trasie i za granicą. Spójrz na naszą mapę, aby zobaczyć wszystkie punkty ładowania w naszej sieci.

Ładowanie pojazdu

Po dotarciu do stacji ładowania zazwyczaj wymagana jest autoryzacja za pomocą karty do ładowania. Pozwala to na odblokowanie gniazdek ładowania. Możesz wtedy podłączyć kabel do swojego samochodu. W niektórych przypadkach kable nie są blokowane i można je podłączyć przed autoryzacją. Po podłączeniu kabla do ładowania, przed rozpoczęciem procesu, zostaje on zabezpieczony blokadą na obydwu końcach. Pozostaje zablokowany do zakończenia procesu ładowania. Aby zakończyć proces ładowania i odłączyć kabel do ładowania, wymagany jest ponowny odczyt karty do ładowania. Na niektórych stacjach ładowania możesz po prostu odblokować swój pojazd, aby odłączyć kabel.

Koszty i taryfy

Twoja taryfa może obejmować elastyczne lub stałe ceny ładowania.

Elastyczna cena: Ceny ładowania są ustalane przez odpowiednich operatorów punktów ładowania. Ceny mogą się różnić, w zależności od operatora, u którego ładujesz pojazd. Przed ładowaniem swojego pojazdu sprawdź aktualne ceny w aplikacji Charge myHyundai lub odwiedź naszą stronę z taryfami i mapę.

Stała cena: Na wszystkich stacjach obowiązują ujednolicone ceny. Należy pamiętać, że w przypadku niektórych operatorów punktów ładowania mogą występować wyjątki.

Koszty ładowania za granicą mogą być inne. W przypadku innych krajów zawsze sprawdzaj ceny w aplikacji. W zależności od Twojej taryfy, zastosowanie mogą mieć dodatkowe stałe koszty, takie jak jednorazowa opłata za rejestrację i podstawowa opłata miesięczna.

image

Zrównoważona e-mobilność dzięki ekologicznej energii elektrycznej

Pojazdy elektryczne mogą być przyjazne dla środowiska jedynie wtedy, gdy wspierają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dlatego też jesteśmy zobowiązani, aby tworzyć jak najbardziej zrównoważone sesje ładowania.

Dowiedz się więcej

Dołącz już dziś i naładuj Hyundaia zawsze i wszędzie

Rozpocznij