Objavte Charge myHyundai

Zistite viac o našich službách

IONIQ 5: 58 kWh batéria, kombinovaná spotreba: 16,7 kWh/100km, emisie CO2: 0 g/km
IONIQ 5: 72,6 kWh batéria, kombinovaná spotreba: 16,8 – 19,0 kWh/100km, emisie CO2: 0 g/km

1

Registrujte sa do Charge myHyundai

1. Vyberte si tarifu, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám. Ak už máte prihlasovacie údaje pre účet Hyundai, použite ich. V opačnom prípade si vytvorte nový účet.

2. Zadajte pár informácií o sebe a svojom vozidle. Tieto informácie sa zhromažďujú najmä na účely vytvorenia vášho účtu a prijímania ponúk, ktoré sa hodia k vášmu vozidlu.

3. Vyberte si preferovaný spôsob platby.

4. Objednajte si nabíjaciu kartu alebo, ak ju už máte, zadajte číslo karty. Môžete si vybrať medzi aktivovaním svojej zmluvy okamžite alebo nastaviť konkrétny dátum aktivácie. Získate úplný prehľad o svojej zmluve. Ak je všetko správne, jednoducho kliknite na potvrdenie.

2

Aktivujte svoju kartu a stiahnite si aplikáciu Charge myHyundai

Po aktivovaní svojej karty je služba dostupná okamžite. S aplikáciou máte prístup do našej nabíjacej siete.

Môžete vyhľadávať nabíjacie stanice, overiť typy zástrčiek a ch dostupnosť a dokonca spustiť nabíjací proces. Tiež si môžete pozrieť a aktualizovať svoj účet a fakturačné údaje.

3

Preskúmajte našu sieť

Mapa vám umožní nájsť nabíjacie miesto – v našej aplikácii a na webovej stránke. Filtrujte podľa typu zástrčky, rýchlosti nabíjania a dostupnosti. Pozrite si hodnotenia a vytvorte recenzie.

Takisto môžete zobraziť trasu k svojej vybranej nabíjacej stanici a spustiť navigáciu priamo z aplikácie.

A ak stanica ponúka nabíjanie na diaľku, môžete tiež tento proces spustiť.

4

Spustiť nabíjanie

V závislosti od nabíjacej stanice môžete spustiť nabíjanie mnohými spôsobmi a užiť si maximálnu flexibilitu.

Nabíjacia karta: Pred začatím nabíjania sa pomocou karty overíte na nabíjacej stanici.

Spustenie a zastavenie na diaľku: Spustite a zastavte nabíjací proces priamo zo svojej aplikácie. Na niektorých nabíjacích staniciach môžete tiež sledovať proces nabíjania pomocou aplikácie.

Všetky aktivity pri nabíjaní sa zobrazujú vo vašom účte.

Zistite viac o nabíjaní EV

Trvanie

Trvanie nabíjacieho procesu závisí od rôznych faktorov: kapacita batérie a jej úroveň nabitia, maximálna rýchlosť nabíjania vozidla a nabíjacia rýchlosť a kapacita stanice. Elektromobily je možné nabíjať nasledovne:

Striedavý prúd (AC) s maximálnym výkonom 43 kW. Jednosmerný prúd (DC), tiež známy ako rýchle nabíjanie, ktorý začína na hodnote 50 kW. Nabíjanie s vysokým výkonom (HPC) predstavuje nabíjaciu technológiu ďalšej generácie a začína na hodnote 100 kW.

Typy zástrčiek

Aplikácia Charge myHyundai vám ukáže, v ktorých nabíjacích miestach je k dispozícii správna zástrčka pre vaše vozidlo.

V staniciach s nabíjaním striedavým prúdom sú najbežnejšie zástrčky typu 2, niektoré však majú aj zástrčku typu 1. Stanice s nabíjaním jednosmerným prúdom máju buď zástrčky CSS, alebo CHAdeMO; európski výrobcovia vozidiel používajú štandard CSS.

Nabíjacie miesta

Verejná nabíjacia infraštruktúra v Európe stabilne rastie. Na všetkých hlavných diaľniciach sú teraz dostupné rýchlonabíjacie stanice. Takisto sa zvyšuje aj počet staníc v centrách miest.

Pomocou Charge myHyundai môžete pohodlne nabíjať doma, na ceste i v zahraničí. Pozrite si našu mapu a objavte všetky nabíjacie miesta v našej sieti.

Nabíjanie vášho vozidla

Keď prídete na nabíjaciu stanicu, obyčajne musíte overiť svoju totožnosť pomocou nabíjacej karty. Tým sa odblokujú nabíjacie zásuvky. Potom môžete do svojho vozidla pripojiť kábel. V niektorých prípadoch nie sú káble zamknuté a môžete ich pripojiť pred overením totožnosti. Po pripojení nabíjacieho kábla sa tento bezpečne zamkne na obidvoch koncoch pred začatím nabíjania. Zostane zamknutý, kým sa nabíjací proces neskončí. Na dokončenie nabíjacieho procesu a odpojenie nabíjacieho kábla sa musí znova načítať nabíjacia karta. V niektorých nabíjacích staniciach kábel odpojíte odomknutím svojho vozidla.

Ceny a tarify

Vaša tarifa ponúka buď flexibilné, alebo pevné ceny za nabíjanie.

Flexibilná cena: Ceny za nabíjanie určuje príslušný prevádzkovateľ nabíjacieho miesta. Ceny sa líšia v závislosti od prevádzkovateľa, u ktorého nabíjate. Pred nabitím svojho vozidla si overte aktuálne ceny v aplikácii Charge myHyundai alebo navštívte našu stránku s tarifami a mapu.

Pevná cena: Jednotné ceny platia vo všetkých nabíjacích staniciach. Nezabudnite, že pre niektorých prevádzkovateľov nabíjacích miest môžu existovať výnimky.

Náklady na nabíjanie v zahraničí sa môžu líšiť. V rôznych krajinách si vždy overte ceny v aplikácii. V závislosti od svojej tarify sa môžu uplatniť ďalšie fixné náklady, ako napríklad jednorazový registračný poplatok alebo mesačný základný poplatok.

image

Udržateľná e-mobilita vďaka zelenej energii

Elektromobily môžu byť ekologické len vtedy, ak podporujú použitie obnoviteľných druhov energie. Preto je našim záväzkom, aby boli všetky nabíjacie udalosti čo najudržateľnejšie.

Zistite viac

Pridajte sa k nám ešte dnes a nabíjajte svoje vozidlo Hyundai kdekoľvek a kedykoľvek

Začíname